پاتریک ملروز نوشته ادوارد سنت‌اُبین منتشر شد

پاتریک ملروز نوشته ادوارد سنت‌اُبین منتشر شد

جلد اول پاتریک ملروز نوشته ادوارد سنت‌اُبین منتشر شد

جلد اول از مجموعه تحسین‌شده پاتریک ملروز نوشته ادوارد سنت‌اُبین مولف سرشناس انگلیسی که سال ۲۰۱۸ مینی‌سریالی به همین اسم و با بازی بندیکت کامبریج از روی آن ساخته شد , نامش «بی‌خیال» است . این کتاب داستان سال ۱۹۹۲ , هم زمان با انتشار چاپ اولش در انگلستان پیروز به‌اخذ جایزه بهترین کتاب داستان نویسندگان زیر ۳۵ سال بریتانیا شده‌است . این کتاب را مجتبی ویسی به فارسی برگردانده و قرار است مجلدات بعدی آن را نیز به‌ترتیب ترجمه نماید و در اختیار ناشر قرار دهد .

رمان «بی‌خیال» او‌لین جلد از سری کتاب‌های پنج‌گانه پاتریک ملروز است که سال ۱۹۹۲ منتشر شد و سال ۲۰۱۸ مینی سریالی با بازی بندیکت کامبریج به‌نام «پاتریک ملروز» بر اساس همین سری رمان‌ها ساخته شده که در کشور ایران هم با استقبال فراوانی روبه‌رو شده‌است .

شرح کتاب ادوارد سنت‌اُبین

 

ادوارد سنت‌اُبین

نویسنده در این‌کتاب تمام زندگی خانواده‌ای را زیر ذره‌بین می‌گذارد و پیچیدگی‌های دردناک و لاعلاج آن را بی‌پرده بیان میکند . دیوید سکستون از نشریه ایونینگ استاندارد اعتقاد دارد که داستان‌های ملروز از دستاوردهای برجسته‌ی ادبیات معاصر انگلستان و رمان‌های سنت اُبین از آثار روان و خوش‌خوان می‌باشند . براساس نقدی در نشریه تایمز او یکی از شایسته ترین نویسندگان نسل خویش است که نثرش با افسونی ساده نقاب از چهره شرارت برمی‌دارد .

شخصیت اصلی این مجموعه کتاب داستان , نامش پاتریک است که با چالش‌های وی از کودکی و نوجوانی تا بزرگسالی مواجه می‌شویم و به‌نوعی حدیث نفس خود مولف بوده است . این آثار بر اساس زندگی خود مولف نوشته شده‌اند و آن‌ها‌را به‌خاطر شیوه‌ای قدرتمند برای پشت سر گذاشتن ناهنجاری‌های کودکی و وصال به سلامت روان و احساس ستوده‌اند .

پنج رمان سریِ پاتریک ملروز عبارتند از : بی‌خیال , خبرهای بد , تک‌امیدی , شیر مادر , و عاقبت . که از این بین رمان شیر مادر , سال ۲۰۰۶ نامزد جایزه بوکر شده و سال ۲۰۱۲ جرالد فاکس بر اساسش فیلمی با همین اسم هم ساخته است . کتاب «روی لبه» سنت‌اُبین هم نامزد جایزه داستان گاردین شده‌است .

در بخشی از کتاب «بی‌خیال» میخوانیم : «ما تفکرات را به متفکران منسوب می کنیم چون چنین به ما آموخته‌اند , درصورتی‌که انسان نیازی به القابی نظیر «متفکر این تفکرات» ندارد . »

ترجمه فارسی رمان «بی‌خیال» ۱۶۸ صفحه است که با جلد شومیز , کاغذ بالک ( سبک ) و در انقطاع رقعی , روی پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفته است . ارزش پشت جلد این کتاب ۲۹ , ۰۰۰ تومان است .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *