ایزابل آلنده به چاپ دوم ترجمه ی کتابش رسید

ایزابل آلنده به چاپ دوم ترجمه ی کتابش رسید

ایزابل آلنده به چاپ دوم ترجمه ی کتابش رسید

رمان «عشق کوتاه , فراموشی بلند» متن ایزابل آلنده چندی پیش با ترجمه علی سلامی به وسیله نشر گویا منتشر و راهی بازار نشر شده بود که به‌تازگی به چاپ دوم رسیده است .

ایزآبل آلنده تالیف کننده شیلیایی این‌رمان , متولد سال ۱۹۴۲ است که در پرو متولد و در شیلی بزرگ شده‌است و به‌عنوان پدیده ادبیات آمریکای لاتین شناخته می شود . پدر این‌نویسنده , توماس آلنده پسرعموی سالوادور آلنده رئیس‌جمهور دیرین شیلی بوده است . ایزآبل آلنده ۱۹ جلد کتاب دارد که حدود ۵۷ میلیون نسخه از آنان در سراسر جهان به فروش رفته است .

ایزابل آلنده

«عشق کوتاه , فراموشی بلند» جدیدترین اثر این‌نویسنده است که سال ۲۰۲۰ منتشر شده شده‌است .

این‌رمان از ۳ بخش اصلی تشکیل‌شده شده است که به‌ترتیب عبارت‌اند از : «بخش نخست : جنگ و خروج» , «بخش دوم : تبعید , عشق و سوءتفاهم» و «بازگشت‌ها و ریشه‌ها» .

بخش نخستین کتاب , چهار فصل دارد که به‌ترتیب عبارت‌اند از : ۱۹۳۸ , ۱۹۳۸ , ۱۹۳۹ و ۱۹۳۹ . عنوان ها فصل‌های پنجم تا هشتم رمان نیز که در بخش دوم کتاب آمده‌اند , به‌ این‌ترتیب است : ۱۹۳۹ , ۱۹۳۹ – ۱۹۴۰ , ۱۹۴۰ – ۱۹۴۱ و ۱۹۴۱ – ۱۹۴۲ . سومین بخش کتاب نیز دربرگیرنده فصل‌های نهم تا سیزدهم است که عنا وین این‌فصول نیز به این‌ترتیب است : ۱۹۴۸ – ۱۹۷۰ , ۱۹۷۰ – ۱۹۷۳ , ۱۹۷۴ – ۱۹۸۳ , ۱۹۸۳ – ۱۹۹۱ و ۱۹۹۴ .

در قسمتی از این‌کتاب می خوانیم :

ایزیدور که از این حرکت دخترش یکه خورده بود , دختری که مدام خودخواه به نظر میرسید اذعان کرد : «این‌همه پول را خرج کردیم و در مغازه‌ها برای این‌ بچه لباس خریدیم و هم اکنون همه اونا رو به این‌ها می‌ده . خدا را شکر که جهیزیه‌اش صحیح و سالم در چمدانه . » ماه‌ها بعد بود که افیلیا فهمید جنگ جهانی دوم او را از هنرستان دختران نجات داده بود .

در دوران عادی , مهاجرت به شیلی بیست‌وهفت روز طول می کشید ولی کشتی آن‌ها در عرض بیست‌ودو روز با تمام سرعت پیش رفت و از کنار مین‌های شناور عبور کرد و از نیروی دریایی هم اجتناب کرد و خویش را به شیلی رساند . از حیث نظری , آن‌ها ایمن بودند زیرا پرچم بی‌طرف شیلی بر فراز کشتی بود ; اما از نظر عملی , ‌ ممکن است سوءتفاهمی غمبار پیش می‌آمد و آلمانی‌ها یا متعهدان آن‌ها را غرق می‌کردند .

در کانال پاناما , اقدامات پیشگیرانه‌ای را در برابر هرگونه کارشکنی به کار بستند : تور و غواصانی که پیرو بمب‌ها در کشتی می‌گشتند . برای لورا و ایزیدور دل سولار , گرما و پشه‌ها شکنجه محض بودند , نگرانی غیرقابل‌تحمل بود و تنشی که مبارزه برمی‌انگیخت , دلهره در دلشان ایجاد می کرد . از سوی دیگر برای افیلیا , این تجربه ارزشمندتر از سفر با کشتی رینا دل پاسیفیکیو بود با آن‌همه شکلات و تهویه هوای مطبوع .

چاپ دوم این‌کتاب با ۳۶۳ صفحه , شمارگان ۳۰۰ نسخه و قیمت ۵۶ هزار تومان منتشر شده شده‌است .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *