«رژه اشباح» تنکوئری چاپ شد!

«رژه اشباح» تنکوئری چاپ شد!

«رژه اشباح» برای پنجمین بار در کتابفروشی ها دیده شد

رمان «رژه اشباح» نوشته کاترین تَنکوئری به‌تازگی با ترجمه فرانک معنوی امین به وسیله نشر پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شده‌است . این‌کتاب یکی از عناوین گروه «رمان‌های راحت‌خوان» است که این‌ناشر چاپ میکند .

برای برقراری ارتباط خوبتر با «رمان راحت‌خوان» , می بایست آن را راس سوم مثلثی دانست که دو ضلع دیگرش , «آنیمه» ( انیمیشن ژاپنی ) و «مانگا» ( کمیک ژاپنی ) می‌باشند . رمان‌های راحت‌خوان , میتوانند هر ژانر و مضمونی داشته باشند و ممکن است مطلوب مخاطبان کودک یا این که بزرگسال باشند . البته به‌هرحال نوعی فلسفه و مساله اخلاقی در آنها موجود است و ولی خواندنشان برای مخاطب راحت است .

تا به‌حال مجموعه‌کتاب‌های «دیگری» ‌ , «سائو , هنر شمشیرزنی آنلاین» و «بیداری» در قالب ۴ جلد , ۴ جلد و ۶ جلد در تیم «رمان‌های راحت‌خوان» , چاپ شده‌اند . دو رمان تک‌جلدی «دفترچه مرگ» و «دیو و پسرک» نیز دیگر آثاری میباشند که در قالب این‌مجموعه چاپ شده‌اند .

کتاب «دیگری» نوشته یوکیتو آیاتسوجی , درباره اتفاقاتی می باشند که ۲۶ سال بعداز مرگ دانش‌آموز با استعدادی به نام میساکی رخ می دهند . میساکی دختری محبوب بوده که در مکتب راهنمایی یومی‌یاما علم آموزی می‌کرده است .

در کتاب «سائو , هنر شمشیرزنی آنلاین» نوشته رکی کاواهارا نیز کلیت داستان به این‌ترتیب بود که یک‌بازی به نام «شمشیرزنی آنلاین» یا «بازی مرگ» وجود داشت که بازیکنانش را به درون دنیا مجازی می‌کشاند و آنها‌را زندانی می‌کرد که بازیکنانی که در واقعیت مجازی کشته می‌شدند , در دنیا واقعی نیز جانشان را از دست می‌دادند .

«رژه اشباح»

در مجموعه «بیداری» نیز , داستان درباره دختری به‌نام کارا هارپر است

که با پدرش به ژاپن سفر کرده تا پس از مرگ مادرش , یک‌زندگی جدید را شروع نماید . زندگی جدید کارا و پدرش مشقت بار است , به‌ویژه‌که همه شیاطین ژاپنی کارایی دارند شکارش نمایند . . .

کتاب داستان «دیو و پسرک» درباره یک دیو و یک پسر نوجوان است . پسر , یتیمی است که جایی برای رفتن ندارد و دیو نیز جنگجویی است که دلیلی برای جنگیدن ندارد . این‌دو شخصیت در نقطه‌ای به نیز می‌رسند و با همدیگر برای تغییر جهان قدم برمی‌دارند . . .

«دفترچه مرگ» نیز دربرگیرنده یک رمان پلیسی برای نوجوانان و در رابطه یک قاتل در لس‌آنجلس است . در ابتدای ماجرا این‌رمان , قتل‌های هولناکی در لس‌آنجلس صورت داده‌اند و آدم کش سرنخ‌هایی در صحنه قتل به‌جای نهاده است . کشف سر این قتل‌ها از عهده پلیس خارج است . شاید وقتش شده باشد آدمی به هوشمندی قتل کننده وارد صحنه شود ; کسی مانند L کارآگاه مشهور با قدرت‌های ورای انسان . . .

ولی در کتاب جدید گروه «رمان راحت‌خوان» که «رژه اشباح» اسم دارد , ماجرا درباره نوجوانی به‌نام ساکی یاماموتو است که مجبور شده برای تعطیلات به منزل مادربزرگش برود . وی می بایست برای شرکت در مراسم و برنامه‌های سنتی خسته‌کننده هم خویش را آماده نماید . بدین ترتیب برای خانه مادربزرگ و کلیه مراسم‌های سنتی خود را مهیا کرده البته انتظار گیر افتادن در نفرین اشباح را ندارد .

در ادامه قصه , ساکی ناچار می‌گردد از ۳ شبح محافظ کمک بگیرد تا نفرین باستانی را بشکند و اگر این‌کار را نکند تا ابد در جهان اشباح اسیر می‌گردد .

«رژه اشباح» در ۲۳ فصل نوشته شده شده‌است .

در قسمتی از رمان «رژه اشباح» می خوانیم :

در نمایش اوبانِ شب قبلی , ساکی نگران مادربزرگ بود , البته وی حالا روحیه‌اش خوب به نظر میرسید . زمانی ساکی جعبه‌کفشی پر از نامه‌ها و عکس‌های کهن را که پشت دسته‌ای لوازم ورزشی نهفته شده بود پیدا کرد , صورت مادربزرگ گل انداخت . او تنی چند از نامه‌های قدیمی را که پدربزرگ وقتی جوان بودند برایش نوشته بود , به ساکی نشان داد .

ساکی چایش را نوشید . «شما چروک نیستین مادربزرگ . شما… باتجربه‌ای . » چای مالت طعمی زمینی و لطیف داشت و انرژی‌اش را تجدید کرد .

مادربزرگ خندید و جرعه‌ای از چای خودش نوشید . «درست می‌گی . ممکن بود خیلی بدتر از این باشه . می‌گن هوای کوهستان برای خون خوبه . نظر تو چیه؟»

«خب , هواش که قطعاً خون رو به جریان می‌اندازه . »

ساکی باقی چایش را هم سر کشید و فنجان را کنار پایش روی زمین گذاشت . با تمام اتفاقاتی که افتاده بود , به کلی فراموش کرده بود کیسه تیله را به مادربزرگ نشان بدهد و پاسخ سوالش را هیچ گاه نگرفته بود . هم اکنون آنان تنها بودند و پدر و مادر یا برادرش آنجا نبودند تا حرف‌هایشان را بشنوند .

ساکی گلویش را صاف کرد .

این‌کتاب با ۳۹۲ کاغذ , شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و بها ۶۰ هزار تومان منتشر شده شده است .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *