نمایشگاه مجازی کتاب نیازمند مجوز!

نمایشگاه مجازی کتاب نیازمند مجوز!

صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

در حالیکه خانه کتاب و ادبیات ایران اعلام کرده مجوزی برای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب صادر نکرده است , ‌ مدیر شرکت ایران زوم مجری برگزارکننده نمایشکاه کتاب مجازی کشور ایران می گوید : برای اخذ مجوز اقدام کرده بود , البته معاونت گفته است مجوزی برای صدور ندارد .
حامد ذوالفقاری مدیریت شرکت ایران زوم و مجری برگزارکننده نمایشگاه کتاب مجازی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم , ‌ در رابطه برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی بدون جواز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : ما برای برگزاری نمایشگاه با معاون فرهنگی وزارت ارشاد ارتباطی برقرار کردیم که در این رابطه مسئول دفتر معاونت فرهنگی به گزارش آقای جوادی مطرح کرد که وزارت ارشاد برای برگزاری نمایشگاه مجازی مجوزی برای ارائه یا این که عدم ارائه ندارد .

نمایشگاه مجازی کتاب

او ادامه داد :

طبق پروتکل و قانون مدنی فروشگاه‌های اینترنتی ما در اساسنامه خود مجوز برگزاری نمایشگاه‌های فیزیکی و مجازی را دریافت کردیم , طبق آن اعلاتم کردیم ما شرکت خصوصی هستیم و هزینه نمایشگاه نیز رایگان است , ‌ البته انتفاعات مالی که برای ایران زوم خواهد داشت , ‌ صرف ساخت کیت‌های سولزی کرونا و نصب تونل‌های یووی درب هیئت‌های مذهبی برای ماه محرم خواهد شد , که جواز آن را هم از وزارت بهداشت دریافت کرده‌ایم .

ذوالفقاری در پاسخ به این پرسش که اگر برای اخذ جواز به سراغ معاون فرهنگی رفته‌اید پس اطلاعیه‌ای صادر شده از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران چه بوده است , ‌ اذعان کرد : ‌ ما هم از تکثیر این اطلاعیه تعجب کردیم و با معاونت فرهنکی وزارت ارشاد طرح زمینه کردیم که مشخص شد این اطلاعیه به نوعی از زبان وزارت راهنمایی تقل شده است . اکنون ما برای شنبه خواهش ملاقات حضوری از معاون فرهنگی وزارت ارشاد داریم که در صورتیکه لازم است و وزارت ارشاد نظری در این زمینه دارد , ‌ هم مطرح شود تا مشکلی پیش نیاید .

او افزود :

حتی روز گذشته با آقای صفری در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران هم مذاکره تلفنی داشتم و مطرح کردم که ما حاضر هستیم که زیرساخت آماده شده برای نمایشگاه را به صورت رایگان در اختیار وزارت ارشاد در اختیار بگذاریم , ‌ شما هم به ما کمک کنید که‌این مسیر را تا پایان به پیش ببریم خوب بود در صورتیکه نهاد دولتی به کمک بخش خصوصی می‌آمد و از این زیرساختی که در آن تجربیات بسیاری وجود دارد بهره میبرد .

او در رابطه علت ورود به بحث نمایشگاه مجازی کتاب به وسیله شرکت متبوعش خاطرنشان کرد : ‌ من یک سرمایه‌دار داخلی هستم که از خارج از کشور وارد ایران شده‌ام‌ , در اردیبهشت یک سری از دسوتان منتشر کننده من که در حوزه کتب اسلامی عمل می کنند , ‌ به من مراجعه کردند و از وضع بازار بد کتاب شکایت داشتند , ‌ توصیه کردند که با توجه به ورشکستگی انتشار در زمان شیوع کرونا , ‌ من در فروشگاه اینترنتی ایران‌زوم کتاب‌های آن‌ها‌را عرضه کنم .

ذوالفقاری افزود : ‌ از آنجایی که ما زیرساخت لازم برای برگزاری نمایشگاه دیجیتال را در اختیار داریم , ‌ خوبتر دیدم که اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی کنیم که ناشران بتوانند با هر میزان درصد تخفیفی که می‌خواهند کتابهایشان را عرضه نمایند .

او گفت : ‌ طبق قراردادی که با ناشران داریم , از روش تبلیغات در سایت انتفاع مالی برای ایران زوم به دست خواهد آمد , ‌ هم‌چنین از هر 100 هزار تومان خرید از ناشران در میان هزار تا 5 هزار تومان سود برای ایران زوم خواهد بود .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *