کتاب روی ماه خداوند را ببوس به چاپ رسید

کتاب روی ماه خداوند را ببوس به چاپ رسید

کتاب روی ماه خداوند را ببوس به قلم مستور به چاپ رسید

آژانس ادبی دایره‌ مینا به نمایندگی از مصطفی مستور , امتیاز انتشار ترجمه‌ اردوی کتاب روی ماه خداوند را ببوس این‌نویسنده را به انتشارات مهر در پاکستان فروخت .

این‌رمان سال ۷۹ بوسیله انتشارات مرکز منتشر شد و طی ۲۰ سال , بیش تر از ۹۰ بار تجدید چاپ شده و در مجموع , ۲۵۰هزار نسخه از آن به فروش رسیده است . این‌کتاب تاکنون به زبان‌های ترکی , روسی , اندونزیایی , بوسنیایی , عربی , بنگالی و آذربایجانی ترجمه و پخش شده و اکنون قرار است برای اولین بار به بازار کشورهای اردوزبان هم نفوذ پیدا کند .

انتشارات مهردر در کویته مرکز استان بلوچستان پاکستان , ساکن است .

براساس توافق انجام شده با این‌ناشر , «روی ماه خداوند را ببوس» قرار است به وسیله احمد شهریار به زبان اردو برگردانده شود . احمد شهریار شاعر , مترجم و مولف پاکستانی مقیم ایران است و نوشته‌ها و ترجمه‌هایی از وی به لهجه فارسی و اردو در ایران و پاکستان نشر داده شده شده‌است .

«روی ماه خداوند را ببوس» ماجرا مواجهه‌ یونس فردوس , دانشجوی رشته‌ جامعه‌شناسی با پرسش‌ها و ابهاماتی درباره خدا , هستی و مغایرت عقل و حس است .

حق فروش امتیاز آثار مصطفی مستور به زبان‌های فرنگی در اختیار آژانس ادبی دایره‌ مینا جای دارد .

کتاب روی ماه خداوند را ببوس نام او‌لین و محبوب ترین رمان مصطفی مستور است .

کتاب داستان با موضوعی فلسفی و هستی شناسانه و در پی پاسخ دادن به پرسش هایی است که همیشه در جدال بین عقل و احساس مطرح میگردند .

تالیف کننده در این رمان افکار , دینی , معرفت شناسی , جامعه شناسی و… خود را با زبان شخصیت‌های داستان ابلاغ می‌‌کند که بر اساس سه محور اساسی : شک , عدم قطعیت , تنهایی , بنیان گذارده است . شک مثل آنچه را که نباید نادیده گرفت ,

گرفتاری اصلی نویسنده , یعنی خدامحوری و تفکر و اندیشه ایمان و تقدس و همت انسان برای کشف خویش و کشف معنا و معبود , در داستان است که حتماً دارای ارزش فوق العاده است . این کتاب داستان در حقیقت جزء آن گونه از داستانهایی است که روح دردمند یک انسان از خودبیگانه را به خویشتن خود باز می‌‌گرداند و انتظام می‌‌بخشد .
این کتاب نخستین بار در سال۱۳۷۹ به وسیله نشر مرکز به چاپ رسید . بوسیله مصطفی مستور روی ماه خداوند را ببوس , بارها تجدید چاپ شده است .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *