کتاب «یزد، یادگار تاریخ» در جلد دوم منتشر شد

کتاب «یزد، یادگار تاریخ» در جلد دوم منتشر شد

کتاب «یزد , یادگار تاریخ» در جلد دوم منتشر شد

سید خلف حوتی‌نژاد , معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد , با اشاره به معرفی کتاب «یزد، یادگار تاریخ» گفت : جلد دوم این کتاب به تالیف حسین مسرت , نویسنده یزدی منتشر شد .

او خاطر نشان نمود : این کتاب دارنده شش بخش شامل گفتارهای تاریخی , نام آوران و بزرگان , آداب و فرهنگ , نقد کتاب , معماری و هنر و مردم شناسی درباره یزد است که از سمت نشر یزدا در دسترس هواداران تاریخ قرار گرفته است .

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد اظهار‌کرد : جلد دوم از  کتاب «یزد، یادگار تاریخ» همچون دفتر در آغاز آن , بازچاپ گفتارهای پرخواستار تالیف کننده فقط در حوزه یزدشناسی و یزدپژوهی است که در کتاب‌ها , نشریه‌ها , تارنماهای جمهوری اسلامی ایران و نیز سخنرانی‌های او مابین سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۶ جمع آوری شده و با ساماندهی و ویراستاری پیام شمس‌الدّینی آراسته چاپ شده‌است .

کتاب «یزد، یادگار تاریخ»

او اعلام کرد :

کتاب «یزد، یادگار تاریخ»  با سرمایه‌گذاری علی زهرایی یکی فرهنگ‌دوستان یزدی تبار و با همیاری میرزا محمّد کاظمینی و سعید افضلی‌پور منتشر شده شده‌است .

حوتی‌نژاد گفت : کتاب دارنده ۲۴ صفحه دیباچه , مقدّمه و فهرست مندرجات , ۶۷۰ کاغذ متن , ۲۴ صفحه تصاویر رنگی از جاذبه‌های تاریخی و توریسم استان یزد است .

او گفت : کتاب , دارنده ۱۷۵ مقاله کوتاه و بلند , یک مقدمه ادبی به پارسی و هشت مقدمه به زبان‌های آلمانی , اردو , اسپانیایی , انگلیسی , ایتالیایی , عربی , فرانسوی , هندی است که به ترتیب با ترجمه کرستین نول کریمی , مسعود بهجو , فاطمه سماواتی , خوزه کوتیاس فرر , هیوا رحیمی , به‌دنبال دونینی , رضا افخمی عقدا , شهاب صرافیان و فاطمه سماواتی در رابطه یزد است .

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد بیان کرد

: این مقالات از بین حدود ۸۰۰ مقاله گلچین و سعی شده همچون دفتر نخست , تنوع موضوعی داشته باشد .

او اذعان کرد : هم اکنون جلد سوم این کتاب , با همان ترتیب , گردآوری و حروف چینی شده و در دست ویراستار است و امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۹ چاپ شود .

حوتی‌نژاد ادامه داد : حسین مسرت این نوبسنده یزدی در تلاش است تا بتواند دفتر چهارم این کتاب را هم در سال ۱۴۰۰ چاپ و منتشر نماید که در بردارنده دیگر گفتارهای یزد و نمایه‌هاست .

ارسال پاسخ

Your email address will not be published.
Required fields are marked *